Rypiński Dom Kultury w pierwszym kwartale nowego 2021 roku nie zwolnił tempa i nadal pozbawiony możliwości działania stacjonarnego kontynuuje Wirtualne Studio RDK. Cieszące się dużym zainteresowaniem spotkania z cyklu „Z pasją o kulturze” zyskują coraz więcej sympatii wśród naszych widzów. To w dużej części zasługa zapraszanych do nas nietuzinkowych gości - pasjonatów różnych dziedzin życia społecznego, kulturalnego, którzy z prawdziwym zaangażowaniem chcą dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi. Jeszcze w styczniu gościliśmy Honorowego Obywatela Miasta Rypin, generała dywizji Bogusława Packa - syna naszej ziemi, którego pasją jest przede wszystkim działanie na rzecz rozwoju młodych ludzi. Opowiedział on o swoim przywiązaniu do wojska o wielkiej miłości do dużej i małej ojczyzny, podejmowanych inicjatywach i zachęcił młodzież szkół powiatu rypińskiego do udziału w konkursie literackim pod hasłem: „MOJE MARZENIE – BZEZPIECZNA POLSKA BEZPECZNA ZIEMIA RYPIŃSKA”. W lutym na naszej czerwonej kanapie zasiadła również utalentowana wokalistka Joanna Korycka - finalistka konkursu telewizyjnego Disco Star, która świetnie odnajduje się w każdym repertuarze. Specjalnie dla widzów Wirtualnego Studia RDK zaprezentowała próbkę swoich wokalnych umiejętności. Z okazji Dnia Myśli Braterskiej gościliśmy komendanta Hufca Rypin – Artura Sugalskiego, który opowiedział o misjach w służbie harcerskiej we współczesnych czasach oraz zdradził jak bycie harcerzem kształtuje charakter młodego człowieka i jak to przekłada się na jego dorosłe życie. W marcu zaś w spotkaniach „Z pasją o kulturze” gościliśmy utalentowanego gitarzystę Maćka Żuchowskiego, którego umiejętności instrumentalne docenili wielcy artyście polskiej sceny muzycznej. Te ciekawe wywiady nadal można oglądać na naszym profilu fb/RDK, wszystkich którzy przegapili serdecznie zapraszamy!
Koniec karnawału pożegnaliśmy kulinarnie i z humorem. Jak przystało na tłusty czwartek z pomocą wyśmienitego w tym fachu Kazimierza Zalewskiego smażyliśmy swojskie pączki. Pan Kazimierz w cyklu „Wielka Sztuka na talerzu” zdradził wiedzom swój sekretyny przepis na udane pączki oraz pokazał jak je przygotować. Był to niesamowicie smaczny odcinek.
Bardzo ucieszyła nas informacja o powrocie do granie filmów na dużym ekranie. W momencie po uzyskaniu zielonego światła powstał repertuar kina na pierwsze dwa tygodnie. Z tej radości powitaliśmy pierwszego małego wiedza oraz pierwszego dużego widza pamiątkowym dyplomem i upominkiem. Szczęśliwie się ułożyło, że kino ruszyło w walentynkowy weekend, bo nie od dziś wiadomo, że najlepsze miejsce na randkę to właśnie kino. Z tej okazji zaprosiliśmy na przedpremierową komedię Palm Springs. Dla widzów walentynkowych seansów rozlosowaliśmy darmowe wejściówki. Dla najmłodszych widzów zagraliśmy „Superpsa i Turbokota”, „Waleczne Rybki”, a widzów o silnych nerwach horror „Come Play” i francuską komedię „Klub Rozwodników”.
Również na dzień Kobiet kino przygotowało niespodziankę. W premierze zaprosiliśmy wszystkie Panie na seans pt. „Obiecująca. Młoda. Kobieta”, a dla kilku wylosowanych niewiast podarowaliśmy wejściówkę na kolejne seanse.
Udało nam się namówić niektóre osoby o wrażliwych duszach do podzielenia się nami i naszymi widzami wierszami o miłości. Ogłosiliśmy walentynkowy konkurs poetycki, na który wpłynęło aż dwadzieścia utworów o tematyce miłosnej. Spośród nich wybraliśmy, te które najbardziej poruszyły serca jurorów.
Zdarzyło nam się o pracy Rypińskiego Domu Kultury w czasie pandemii opowiedzieć w dwóch rozgłośniach radiowych. O naszych kulturalnych działaniach mogliśmy poinformować słuchaczy KRDP oraz Polskiego Radia w Chicago, gdzie redaktor Krzysztof Arsenowicz gościł nas w specjalnej audycji. Rozmowy można odsłuchać na naszym profilu na fb.
Nasze autorskie projekty publikowane w internecie takie jak „Kaziu, zakochaj się”, „Na ławeczce”, „Balet na wesoło” jak zwykłe spotkały się z ciepłym przyjęciem i mnóstwem sympatycznych komentarzy za co bardzo dziękujemy. Duża radość sprawił wszystkim widzom video pocztówka – spacer po Rypinie. Szczególnie spodobał się ten projekt osobom, które tu spędziły dzieciństwo, młodość, a teraz mieszkają w innych miejscach. To wspaniale, że możemy oddać część siebie tworząc kabaretowe i sentymentalne materiały, co nie jest z pozoru łatwe. Jednak w obecnej sytuacji kiedy zewsząd docierają do nas tylko smutne informacje, naszym zadaniem jest zadbać o uśmiech na twarzach naszych odbiorców. Mamy sporo pomysłów, chętnie się nimi podzielimy wkrótce, a dystans jaki mamy do siebie pozwala nam coraz śmielej stawiać amatorskie kroki na profesjonalnej scenie. Trzymajcie kciuki za zespół RDK.