banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Maj 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
10 11 12 13 14 15 16
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
O nas

 

 

Witamy na stronie Rypińskiego  Domu Kultury  

 

RDK jest samorządową instytucją kultury, której celem statutowym jest rozwijanie i pielęgnowanie amatorskiego ruchu artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych.

          RDK to miejsce otwarte i przyjazne. Stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego i samorealizacji w różnych dziedzinach edukacji kulturalnej. Proponuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych: artystyczne i hobbystyczne, koncerty, spektakle, wystawy, imprezy plenerowe. Działają w nim zespoły muzyczne, taneczne, wokalne, kabaretowe,  sekcje, kluby seniora i orkiestra dęta. RDK jest organizatorem licznych przedsięwzięć o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, również cyklicznych. Wspiera inicjatywy kulturalno-społeczne, współpracując ze stowarzyszeniami i społecznościami lokalnymi. W sali kinowej liczącej 211 miejsc wraz z dużą sceną, zapleczem i garderobami oprócz typowej działalności kina, organizowane są przedstawienia teatralne, imprezy rozrywkowe i koncerty a także odbywają się miejskie uroczystości rocznicowe. Prowadzona jest też obsługa imprez niezależnych podmiotów.

                  Dom kultury to miejsce, które „wydało na świat” wielu sławnych dziś artystów. Niektórzy z nich (pochodzący z Rypina i okolic) w tej instytucji stawiało pierwsze, amatorskie kroki na scenie, rozbudzało swoje zainteresowania daną dziedziną kultury, szlifowało talent, doskonaliło warsztat. Napawa nas dumą fakt, że dziś na dużych scenach i na szklanych ekranach rozpoznajemy ich twarze.

               Praca w kulturze dostarcza wielu satysfakcji, szczególnie wtedy gdy przygotowywane wydarzenia kulturalne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej publiczności, gdy podopieczni instruktorów prowadzących zajęcia z edukacji artystycznej odnoszą małe i duże sukcesy, gdy przy współpracy z innymi jednostkami tworzy się mniejsze lub większe projekty.

 

NIP 892-13-63-799
REGON 910501060
 

 numer konta bakowego Rypińskiego Domu Kultury:

84 2030 0045 1110 0000 0246 5400

 

kadra RDK

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się