Wyszukiwarka
Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
24 25 26 27 28 29 30
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
baner stopklatka 3 (Medium).JPG
baner upały kino (Medium).JPG
grafika
Powiązane galerie:
Koncert Clödie i Chóru Dziecięcego Biedronki

Muzyczne wspomnienie świąt

W piątek 1 lutego br w Rypińskim Domu Kultury gościliśmy bardzo liczny chór dziecięcy „Biedronki” z pobliskiego Osieka, któremu towarzyszył zespół Clödie.  Artyści zaprezentowali publiczności kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne.

Zespół Clödie to grupa muzyków na czele z wokalistką Klaudią Trzepizur, która była uczestniczką czwartej edycji popularnego programu muzycznego The Voice of Poland emitowanego w TVP 2.  Po przesłuchaniach w ciemno trafiła do drużyny Tomsona i Barona – muzyków zespołu Afromental i dotarła do etapu bitew. Wokalistka pochodzi z Częstochowy, a obecnie mieszka w Krakowie.

Chór Biedronki składa się z dzieci w różnym wieku, zamieszkujących na terenie gminy Osiek. Jest to bardzo liczna formacja. W RDK wystąpiło bowiem 120 śpiewaków. Opiekunką chóru i jednocześnie dyrygentką jest Lucyna Cyrankowska, a wszechstronnego wsparcia udziela ks. Andrzej Danielski, który został właśnie 1 lutego br odznaczony Orderem Uśmiechu.

Z pewnością wielu z Was zadaje sobie pytanie jak doszło do współpracy artystycznej pochodzącego z małopolski zespołu Clödie i naszych kujawsko – pomorskich „Biedronek”. Okazuje się, że zespół nagrywając swoją autorską piosenkę świąteczną pt.: „Święta, ach święta” poszukiwał chóru dziecięcego i znalazł właśnie Biedronki, które z wielkim entuzjazmem zgodziły się na realizację wspólnego muzycznego projektu. Tym samym mogliśmy gościć artystów w takim właśnie składzie na deskach naszej instytucji.

To było niezwykle miłe popołudnie, wypełnione wspomnieniami minionych niedawno, najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że Chór Biedronki, jak i świetny zespół Clödie (z wokalistką o bardzo ciekawej rockowej barwie głosu) z powodzeniem będą realizować swoje przyszłe, muzyczne projekty. Trzymamy kciuki.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się