Wyszukiwarka
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
Poniedziałek, 21.10.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, 87-500 Rypin, Sala widowiskowo-kinowa
Sobota, 19.10.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Poniedziałek, 21.10.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, 87-500 Rypin, Sala widowiskowo-kinowa
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
"To właśnie jest nasza Ojczyzna"

Z okazji stulecia niepoległej przez cały rok w różnym miejscach w kraju orgaznizowane są wydarzenia kulturalne na cześć imponującego jubileuszu. Również w Rypinie świętujemy hucznie ten wyjątkowy czas. Z tego też względu Rypiński Dom Kultury zaprosił wszystkich mieszkańców naszego miasta na patriotyczny koncert zatytułowany „To właśnie jest nasza Ojczyzna” w wykonaniu Artystycznego Zespołu Ludowego „Kasztelanka”, wokalistów, instrumentalistów i recytatorów z Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. To piękne wydarzenie kulturalne miało miejsce w dniu 18 listopada br w sali widowiskowo – kinowej RDK.

Publiczność została przywitana polonezem w wykonaniu dorosłych tancerzy „Kasztelanki”, którzy w pięknych strojach z czasów Księstwa Warszawskiego i z wielką gracją otworzyli koncert. Słowo wstępne wygłosili dyrektor RDK – Grzegorz Ziomek oraz Jadwiga Chojnacka – choreograf „Kasztelanki”.

Nie zabrakło barwnego repertuaru. Program był prawdziwą, żywą lekcją polskiego patriotyzmu. Wykonawcy swoją miłość do ojczystej ziemi wyrazili najpiękniej jak tylko można, bo artystycznie muzyką: śpiewem i tańcem oraz  wierszem. Wzruszający był fakt, że na scenie zaprezentowały się osoby w różnym wieku: od juniora do seniora, którzy uzupełniali się doskonale i tworzyli bardzo ciekawą całość.

Cieszy nas bardzo, że mimo nienajlepszej, jesiennej pogody dość dużo osób zdecydowało się przyjść i uczestniczyć w tym miłym  wydarzeniu. Mamy nadzieję, że każdy kto wybrał się na koncert wyszedł zadowolony i pełen pozytywnych wrażeń.

JM

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się