banerek IMPREZA MASOWA.JPG
Wyszukiwarka
Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
22 23 24 25 26 27 28
Sobota, 04.05.2019
Miejsce: Nowy Rynek
Sobota, 27.04.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, Filia nr 1, ul. Wojska Polskiego 9, 87-500 Rypin
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
baner stopklatka 3 (Medium).JPG
Do Re Mi Seniora - III Przegląd Muzycznych Zespołów Artystycznych Seniorów

 

W sobotę 29 września br w Rypińskim Domu Kultury po raz trzeci odbył się Przegląd Muzycznych Zespołów Artystycznych Seniorów. To prawdziwe święto wszystkich ludzi w jesieni życia, którzy swoją muzyczną pasją, aktywnością artystyczną pragną podzielić się z innymi. Takie imprezy doskonale integrują uczestników i dostarczają dużo pozytywnej energii. Na scenie wystąpiło jedenaście zespołów, które przy akompaniamencie raczyły słuchaczy najróżniejszym repertuarem. Nie zabrakło ludowych piosenek, charakterystycznych dla ziemi Dobrzyńskiej i Kujaw. Były też piosenki biesiadne, rozrywkowe, a nawet patriotyczne.

To muzyczne święto zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Rypina Paweł Grzybowski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sławomir Malinowski, prezes MPEC Paweł Sobierajski – do niedawna przewodniczący komisji kultury Rady Miasta, a także zaprzyjaźniony od lat z Rypińskim Domem Kultury profesor Wenancjusz Kurzawa – muzyk, kontrabasista, wieloletni juror Zlotu Zespołów Artystycznych Seniorów w Sitnicy.

Na zakończenie każdy z występujących zespołów otrzymał na pamiątkę  wspólnego spotkania przepiękną, ręcznie wykonaną statuetkę z pracowni artystycznej Karoliny Meler z Wąpielska oraz okolicznościowy dyplom. Nie zabrakło podziękowań i ciepłych słów, a także obietnic przyszłorocznego spotkania na czwartej edycji Do Re Mi Seniora.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się