Wyszukiwarka
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
19 20 21 22 23 24 25
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
Miss Agra nabór 2019 (Medium).JPG
baner stopklatka 3 (Medium).JPG
SINATRA banner.JPG
grafika
Powiązane pliki:
VII Powiatowy Konkurs Plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa"

Nagrody za szopki rozdane!

18 grudnia 2017 roku w Galerii Handlowej „Młyn” została oficjalnie otwarta wystawa połączona z rozstrzygnięciem siódmego konkursu plastycznego pod nazwą „Szopka Bożonarodzeniowa”.  Konkurs ten adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu rypińskiego, którzy mają możliwość stworzenia szopki w metodach konstrukcyjnej lub płaskorzeźbie. Za każdym razem przedsięwzięcie to cieszy się dużym zainteresowaniem, a prace które napływają do RDK są przepiękne, pomysłowe i oddają ducha świąt. W tym roku ze względu na trwający w obiekcie remont, konkurs ten został rozstrzygnięty w Galerii. Dzięki uprzejmości Rypińskiego Stowarzyszenia Inicjatywa udało nam się zrealizować tegoroczną edycję.

Ogłoszenie werdyktu poprzedził akcent muzyczny. Wokaliści Rypińskiego Domu Kultury: Roksana Krawczyk, Zuzanna Czachorowska, Dominika i Wiktoria Dąbrowskie oraz Kuba Rupiński pod kierunkiem instruktora Dariusza Pucińskiego wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój śpiewając kolędy i pastorałki. Zebranych – dzieci i rodziców oraz gości wśród których byli też radni: Barbara Górecka, Janusz Chojnacki, Paweł Sobierajski, Tomasz Szczęsny, Andrzej Pacer, Waldemar Murawski powitał serdecznie Dyrektor Rypińskiego Domu Kultury - Grzegorz Ziomek, który przybliżył zebranym tradycje szopki bożonarodzeniowej. Następnie został ogłoszony werdykt oraz wręczono laureatom upominki. Obok publikujemy protokół z konkursu. Na zakończenie niespodziankę muzyczną przygotowała Miejska Orkiestra Dęta, która pod batutą Klaudii Kuźmińskiej wykonała standardy bożonarodzeniowe w ciekawej, nowoczesnej aranżacji.

Wszystkim laureatom  serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach plastycznych ogłaszanych przez RDK. Wystawę bożonarodzeniowych szopek można podziwiać w „Młynie” co najmniej do święta Trzech Króli. Mamy nadzieję, że wszystkim zwiedzającym bardzo się spodoba.

                                     

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się