banerek IMPREZA MASOWA.JPG
Wyszukiwarka
Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
22 23 24 25 26 27 28
Sobota, 04.05.2019
Miejsce: Nowy Rynek
Sobota, 27.04.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, Filia nr 1, ul. Wojska Polskiego 9, 87-500 Rypin
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
baner stopklatka 3 (Medium).JPG
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Piątek, 10.11.2017
Lekcja muzyki dla najmłodszych

 

 

7 listopada 2017 roku Rypiński Dom Kultury gościł w swoich progach niezwykłych gości. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Niezapominajka” w Rypinie wraz ze swoimi paniami przyszły, aby bliżej zapoznać się z muzyką, a ściślej mówiąc z instrumentami, na których na co dzień uczą się grać ich starsi koledzy. Grupa „Ważki” i „Motyle” to  czterolatki i pięciolatki, które mimo swojego młodego wieku doskonale znają się na tajnikach instrumentów. Z wielkim zaangażowaniem pomagały instruktorom wydobywać dźwięki i szczerze cieszyli się muzyką, która zdecydowanie stanowi najprostszy sposób komunikowania się.

Oprócz rodziny instrumentów strunowych – gitar i pianina, dzieci poznały rodzinę instrumentów dętych oraz perkusyjnych. Wszystkie instrumenty budziły ciekawość, ale całe show skradła perkusja. Głośne i rytmiczne brzmienie tego instrumentu zainteresowało każdego przedszkolaka, który z satysfakcją podjął próbę machania pałeczkami.

Na zakończenie pokazu dzieci mogły spróbować swoich sił grając na wybranych instrumentach oraz wysłuchały wspólnego wykonania walca. Mamy nadzieję, że lekcja muzyki pozostanie na długo w pamięci najmłodszych i zaowocuje chęcią rozwijania muzycznych talentów.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się