Wyszukiwarka
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
16 17 18 19 20 21 22
Piątek, 20.09.2019
Miejsce: Rypińskie Centrum Sportu
Niedziela, 22.09.2019
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Niedziela, 29.09.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
SINATRA banner.JPG
grafika
"Dama bije króla" - spektakl Teatru Capitol

 

 

W niedzielę 22 października br. w sali widowiskowej Rypińskiego Domu Kultury odbył się kolejny,  wyśmienity spektakl Teatru Capitol. Tym razem dla mieszkańców naszego miasta oraz gości na deskach RDK wystawiony został spektakl pt. „Dama bije króla. (Szach Mat)”  w reżyserii Andrzeja Rozhina, w obsadzie którego wystąpili Marek Siudym, Maciej Damięcki, Jacek Kopiczyński, Joanna Żółkowska i Roksana Szmigiero – Pliszka.

Spektakl był opowieścią o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. W sposób komiczny przedstawiono w nim problemy dotyczące starości, samotności i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z jesienią życia. Mimo zabawnych anegdot i nieprzewidzianych zwrotów akcji było to przedstawienie głęboko refleksyjne.

Gromkie brawa jakimi zostali nagrodzeni aktorzy świadczyły o tym, że spektakl spodobał się publiczności. Zainteresowanie profesjonalnymi spektaklami nie słabnie, co cieszy organizatorów i jednocześnie zobowiązuje do podejmowania dalszych działań artystycznych w dziedzinie teatru. Mamy nadzieję, że po remoncie sali widowiskowej – w drugiej połowie 2018 roku będziemy mogli tworzyć równie ciekawe wydarzenia kulturalne, z których skorzysta jeszcze więcej widzów.

Justyna Motylewska

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się