banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
17 18 19 20 21 22 23
Czwartek, 27.02.2020
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Czwartek, 05.03.2020
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
"Dama bije króla" - spektakl Teatru Capitol

 

 

W niedzielę 22 października br. w sali widowiskowej Rypińskiego Domu Kultury odbył się kolejny,  wyśmienity spektakl Teatru Capitol. Tym razem dla mieszkańców naszego miasta oraz gości na deskach RDK wystawiony został spektakl pt. „Dama bije króla. (Szach Mat)”  w reżyserii Andrzeja Rozhina, w obsadzie którego wystąpili Marek Siudym, Maciej Damięcki, Jacek Kopiczyński, Joanna Żółkowska i Roksana Szmigiero – Pliszka.

Spektakl był opowieścią o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. W sposób komiczny przedstawiono w nim problemy dotyczące starości, samotności i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z jesienią życia. Mimo zabawnych anegdot i nieprzewidzianych zwrotów akcji było to przedstawienie głęboko refleksyjne.

Gromkie brawa jakimi zostali nagrodzeni aktorzy świadczyły o tym, że spektakl spodobał się publiczności. Zainteresowanie profesjonalnymi spektaklami nie słabnie, co cieszy organizatorów i jednocześnie zobowiązuje do podejmowania dalszych działań artystycznych w dziedzinie teatru. Mamy nadzieję, że po remoncie sali widowiskowej – w drugiej połowie 2018 roku będziemy mogli tworzyć równie ciekawe wydarzenia kulturalne, z których skorzysta jeszcze więcej widzów.

Justyna Motylewska

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się