Wyszukiwarka
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
16 17 18 19 20 21 22
Piątek, 20.09.2019
Miejsce: Rypińskie Centrum Sportu
Niedziela, 22.09.2019
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Niedziela, 29.09.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
SINATRA banner.JPG
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Wtorek, 28.02.2017
Zimowe Warsztaty Artystyczne

 

 

 

W tym roku w okresie ferii zimowych odbywały się w Rypińskim Domu Kultury Zimowe Warsztaty Artystyczne, w których udział brały dzieci z naszego miasta. Chętnych, zresztą jak co roku, nie brakowało. Warsztaty odbywały się zarówno w pierwszym, jak i w drugim tygodniu ferii i były prowadzone przez instruktorów pracujących i związanych z Rypińskim Domem Kultury.

W pierwszym tygodniu ZWA dzieci szlifowały talent wokalny w Studio Nagrań RDK. Oprócz doskonalenia swoich muzycznych umiejętności  miały możliwość zapoznania się z pracą nad realizacją dźwięku, korektą i montażem ścieżki dźwiękowej. Uczyły się też piosenki o zimie, którą trenowały niestrudzenie przez cały okres ferii. W pierwszym tygodniu odbyły się także zajęcia plastyczne, podczas których powstały piękne walentynkowe ramki na fotografie. Dużym zainteresowaniem okazały się zajęcia teatralne, gdzie oprócz animacji pacynki i zadań aktorskich wiele emocji dostarczyły zabawy integracyjne. Wielką niespodzianką okazała się też wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, podczas której nie zabrakło dodatkowych atrakcji: udziału w warsztatach tkackich, przejażdżki wozem zaprzęgniętym w konie oraz wspaniałego ogniska z kiełbaskami.

W drugim tygodniu zimowego wypoczynku dzieci kontynuowały zajęcia wokalne, które zwieńczyło nagranie w studio znanego przeboju Anny Jurksztowicz pt. „Zima lubi dzieci”. Podczas zajęć okazało się, że tegoroczna grupa uczestników wykazała się imponującym talentem wokalnym, co zaowocowało stworzeniem fantastycznego nagrania. Ponadto uczestnicy warsztatów trenowali taniec nowoczesny i konstruowali modele szybowców. Dzieci także miały możliwość skorzystania z oferty kina „Bałtyk” , gdzie obejrzały „Balerinę” i  bajkę „Sing”.

Oprócz miłego i pożytecznie spędzonego czasu i dzięki urozmaiconym zajęciom okazało się, że wielu uczestników Zimowych Warsztatów Artystycznych wykazuje duże talenty w wielu dziedzinach artystycznych. Swoje predyspozycje dzieci mają możliwość pogłębiać i rozwijać podczas zajęć w poszczególnych sekcjach RDK w ciągu roku szkolnego. Mamy nadzieję, że zapał i zaangażowanie w rozwój artystyczny nie osłabną i rozbudzone podczas ferii w Rypińskim Domu Kultury zainteresowania i pasje zaowocują wieloma artystycznymi sukcesami.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się