Wyszukiwarka
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
16 17 18 19 20 21 22
Niedziela, 22.09.2019
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Niedziela, 29.09.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Sobota, 26.10.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, Rypin
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
SINATRA banner.JPG
grafika
Klub Seniora "Wrzosy"

Osiedlowy Klub Seniora powstał wiosną 1988 r. i liczył wtedy około 30 osób. Członkami klubu byli emeryci i renciści zamieszkali w rejonie działania klubu, którzy spotykali się dwa razy w miesiącu. Pierwszą siedzibą klubu było małe pomieszczenie na ul. Nowe Osiedle. Od  grudnia 1995 r. seniorzy spotykają się w  nowej siedzibie Klubu przy ul. Mławskiej 22. Jest tam sala świetlicową do użytku wspólnego z ZHP oraz  zaplecze kuchenne. Pierwszą przewodniczącą klubu była Czesława Lewandowska.

Na początku działalność klubu ograniczała się do spotkań przy herbacie. Obecnie bardziej uroczyste spotkania odbywają się z udziałem władz miasta, wojewódzkiego Zarządu PKPS z Włocławka, dyrektora domu kultury i innych zaproszonych gości. Są to wigilia, choinka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Jajeczko Wielkanocne, imieniny, Dzień Seniora, Agra, Sylwester, bale maskowe, jubileusze i inne.  Co roku w październiku organizowany jest Bal Seniora z udziałem władz miasta i gości z zaprzyjaźnionych klubów.

W roku 1998 powstał przy klubie zespół wokalno-instrumentalny „Wrzosy”. Jego założycielką i opiekunką jest Zenobia Miłoszewska, która do niedawna pełniła funkcję przewodniczącej.

Obecnie Klub Seniora „Wrzosy” liczy 28 osób,  przewodniczy mu Stanisława Miłoszewska. Spotkania odbywają się w dwie środy miesiąca, a próby zespołu co poniedziałek. Członkowie liczącego 13 osób zespołu są bardzo zaangażowani w jego pracę. Biorą udział w przeglądach i prezentacjach artystycznych Klubów Seniora  (w Sierpcu, Sitnicy, Gorczenicy, Płocku, Machowie, Zbicznie, Brodnicy, Ugoszczu, Świedziebni, Aleksandrowie Kuj, Bieżuniu, Brzoziu, Gołubiu Dobrzyniu, na rypińskiej Agrze),  gdzie zdobywają nagrody i wyróżnienia. W roku 2010 Klub otrzymał z rąk Burmistrza Rypina nagrodę Rycerza Rypy.

Klub jest dla wielu starszych ludzi ich drugim domem, gdzie wśród przyjaciół mogą zapomnieć o samotności.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się