Wyszukiwarka
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
16 17 18 19 20 21 22
Niedziela, 22.09.2019
Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Niedziela, 29.09.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Sobota, 26.10.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, Rypin
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
SINATRA banner.JPG
grafika
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

 

Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy to jedna z największych ogólnopolskich imprez cyklicznych o charakterze charytatywno – kulturalnym. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zbiórka jak największej kwoty pieniężnej poprzez aukcje i kwestowanie, która przeznaczona jest na ratowanie zdrowia i życia chorych dzieci. Koncerty w ramach akcji organizowane są w całej Polsce.

Po raz pierwszy WOŚP zagrała w Rypinie w 1993 roku w dzisiejszym Zespole Szkół Miejskich (a wtedy SP 2) przy ulicy Sportowej.  Dnia 4 grudnia odbył się wielki koncert kapel rockowych. W dużej sali gimnastycznej na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: „Zdrowa Woda” i „Łowcy” z Ciechocinka, „Voo Voo” z Lublina, „Partyzant” z Katowic, „Aerostat” z Ukrainy oraz „Kajoa” Rypina. Wówczas zebrane podczas koncertu pieniądze zostały przekazane Fundacji w trakcie Finału WOŚP - 2 stycznia 1994r.

W kolejnych latach Rypin zawsze włączał się  do akcji. W Rypińskim Domu Kultury do dnia dzisiejszego działa sztab każdego finału, który koordynuje całą imprezę. Podczas koncertu prezentują się rodzimi artyści, uczniowie szkół i dzieci z przedszkoli miejskich, jak również profesjonalne gwiazdy muzyczne. Poszczególne prezentacje artystyczne przeplatane są licytacjami gadżetów z logo WOŚP. Koncert tradycyjnie kończy "światełko do nieba". Do sztabu trafiają również wszystkie puszki, do których kwestują wolontariusze. Dzięki dobrej współpracy ze szkołami i innymi instytucjami działającymi w  naszym mieście do akcji włączają się niemal wszyscy.

Wiemy jak ważne jest ratowanie życia najmłodszych, wiemy jak cenne jest każde życie, dlatego cieszy nas fakt, że z roku na rok coraz więcej osób wspiera to działanie. Owoce wspólnej pracy są widoczne. Rypiński szpital dzięki akcji jaką jest WOŚP otrzymał kilka niezbędnych sprzętów do ratowania zdrowia i życia noworodków.

Mamy nadzieję, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała, zgodnie z zapewnieniami jej twórcy Jurka Owsiaka, do końca świata i jeden dzień dłużej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się