Rypin AGRA Drukuj Email

Rypin Agra to największa plenerowa impreza w mieście. Rypin Agra to przede wszystkim dożynki powiatowe, niekiedy diecezjalne, połączone z targami rolniczymi. Jednym z wielu współorganizatorów tak dużej imprezy jest Rypiński Dom Kultury, który już od lat odpowiada za część artystyczną. Wcześniej Agra odbywała się w drugą niedzielę września. Obecnie od kilku lat stała się imprezą dwudniową. Podczas Agry na stadionie MOSiR mają miejsce prezentacje artystyczne, w których udział biorą zespoły wokalno - instrumentalne, soliści reprezentujący dom kultury, jak również poszczególne gminy powiatu rypińskiego.
Zważywszy na rolniczy charakter imprezy w drugim dniu Agry na scenie prezentują się głównie zespoły folklorystyczne. Nie brakuje też Gwiazdy wieczoru. Z reguły jest to znany zespół lub artysta estradowy np. Manchester, Stauros, Toronto, Trzeci Wymiar, Harlem, czy Renata Dąbkowska.
Wielkim wydarzeniem, które ściąga na trybuny zawsze tłumy publiczności są wybory Miss Agra. Kandydatki reprezentujące miasto i gminy powiatu rypińskiego prezentują nie tylko swoją urodę, ale również inteligencję odpowiadając na pytania dotyczące naszego miasta i jego włodarzy.
Podczas Agry prezentacje artystyczne cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Wielką rozrywką dla mieszkańców miasta i powiatu jest organizowana na koniec imprezy zabawa ludowa.