Wyszukiwarka
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
19 20 21 22 23 24 25
Sobota, 24.11.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Piątek, 30.11.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Czwartek, 06.12.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
Poniedziałek, 05.03.2018
Agnieszka SzwankowskaLiczba wyświetleń: 473
Konkursy na wiosnę

Mimo, że za oknem prawdziwa zima, a temperatury iście syberyjskie Rypiński Dom Kultury już przygotowuje się do witania wiosny. Przygotowaliśmy w najbliższym czasie cykl konkursów. Pierwszy z nich to recytatorski, który odbędzie już 21 marca br. Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Rypin będzie mógł się odbyć w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. 22 Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu. Uczestnicy będą rywalizować między sobą posługując się słowem wiersza i fragmentu prozy. Zapowiada się poetycko – literacka uczta.

Kolejny konkurs to propozycja dla utalentowanych wokalnie uczniów szkół naszego powiatu. W ramach eliminacji powiatowych, które odbędą się 6 kwietnia br. w ratuszu wyłonimy najlepszych, którzy reprezentować będą nasz powiat w 24 Kujawsko – Pomorskim Festiwalu Piosenki „Awans” w Żninie.

Nie może też zabraknąć propozycji dla utalentowanych plastycznie uczniów miasta i powiatu rypińskiego. Dla uczniów szkół miejskich wyzwanie z ekologią w roli głównej. Będziemy oceniać Ekorzeźby, które wykonane zostaną z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Laureaci najlepszych prac zostaną nagrodzeni podczas Ekomajówki, 5 maja br. na placu przy ul. Nowy Rynek, gdzie również Ekorzeźby będzie można podziwiać.

Druga propozycja to „Wiersz kredką malowany” adresowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych powiatu rypińskiego, która polega na zilustrowaniu dowolną metodą wybranego wiersza dla dzieci. Jest to niezwykle popularny konkurs. Ilość prac, którą otrzymujemy z roku na rok jest większa. Rozstrzygnięcie tej plastycznej rywalizacji nastąpi podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku odbędzie się 2 czerwca na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych konkursach. Szczegóły: regulaminy, karty zgłoszeń zamieszczamy poniżej.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ