Wyszukiwarka
Marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
19 20 21 22 23 24 25
Środa, 21.03.2018
Miejsce: Urząd Miasta Rypin - sala sesyjna, ul Warszawska 40
Czwartek, 22.03.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, Filia nr 1, ul. Wojska Polskiego 9, 87-500 Rypin
Piątek, 06.04.2018
Miejsce: Urząd Miasta Rypin - sala sesyjna, ul. Warszawska 40
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Czwartek, 14.12.2017
Agnieszka SzwankowskaLiczba wyświetleń: 275
Działamy w terenie …

Instruktorzy muzyczni Rypińskiego Domu Kultury zawsze służą wsparciem merytorycznym innym podmiotom organizującym wydarzenia kulturalne. Na zaproszenie kilku szkół podstawowych z terenu powiatu rypińskiego w ostatnim czasie instruktorzy gościli w charakterze jurorów na wielu przeglądach i konkursach.

22 listopada br. w Szkole Podstawowej w Rogowie odbył się  Przegląd Piosenki „Na jesienną nutę”, w którym zaprezentowali się najmłodsi uczniowie ze szkół gminy Rogowo. Oceniający występy: Justyna Motylewska i Andrzej Pawlewicz wysłuchali kilkunastu wokalistów, którzy wykonywali piosenki o tematyce jesiennej.

 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Nadrożu w charakterze jurora gościł instruktor RDK Maciej Jesionkowski. Wydarzenie muzyczne nosiło nazwę 9 Gminny Przegląd Piosenki Świątecznej. Dzieci wykonywały zimowe i świąteczne utwory, którymi wprowadziły zebranych w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.             

Również z zimowym repertuarze zaprezentowały się dzieci przedszkolne – najmłodsi wokaliści z terenu Gminy Skrwilno. W Szkole Podstawowej w Skrwilnie w dniu 8 grudnia br odbył się po raz dziesiąty Przegląd Piosenki Dziecięcej , podczas którego przedszkolaki ukazały swoje wokalne talenty. Konkurs ten pomagała oceniać Justyna Motylewska – kierownik ds. art. RDK, która również z przedszkolakami mała do czynienia 13 grudnia br w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Niezapominajka” w Rypinie.  W rypińskim przedszkolu najmłodsi wykonawcy oprócz piosenek zimowych prezentowali się w repertuarze kolęd i pastorałek.

Czas jesienno -  zimowy obfituje w wiele konkursów. To bardzo dobra rzecz, że palcówki oświatowe organizują wydarzenia artystycznie, w których dzieci mogą skonfrontować swoje umiejętności wokalne, recytatorskie czy plastyczne. Każde takie działanie rozwija predyspozycje artystyczne danego dziecka, stwarza szanse ujawnienia wielu talentów, uczy występów publicznych i wiary w własne możliwości. Mamy nadzieję, że instruktorzy RDK swoją bezstronnością i profesjonalizmem pomagają podjąć ostateczne, często niełatwe decyzje podczas konkursów, które mają okazję oceniać.

konkurs Rogowo

konkurs Nadróż

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ