Wyszukiwarka
Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
23 24 25 26 27 28 29
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Czwartek, 14.12.2017
Agnieszka SzwankowskaLiczba wyświetleń: 319
Działamy w terenie …

Instruktorzy muzyczni Rypińskiego Domu Kultury zawsze służą wsparciem merytorycznym innym podmiotom organizującym wydarzenia kulturalne. Na zaproszenie kilku szkół podstawowych z terenu powiatu rypińskiego w ostatnim czasie instruktorzy gościli w charakterze jurorów na wielu przeglądach i konkursach.

22 listopada br. w Szkole Podstawowej w Rogowie odbył się  Przegląd Piosenki „Na jesienną nutę”, w którym zaprezentowali się najmłodsi uczniowie ze szkół gminy Rogowo. Oceniający występy: Justyna Motylewska i Andrzej Pawlewicz wysłuchali kilkunastu wokalistów, którzy wykonywali piosenki o tematyce jesiennej.

 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Nadrożu w charakterze jurora gościł instruktor RDK Maciej Jesionkowski. Wydarzenie muzyczne nosiło nazwę 9 Gminny Przegląd Piosenki Świątecznej. Dzieci wykonywały zimowe i świąteczne utwory, którymi wprowadziły zebranych w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.             

Również z zimowym repertuarze zaprezentowały się dzieci przedszkolne – najmłodsi wokaliści z terenu Gminy Skrwilno. W Szkole Podstawowej w Skrwilnie w dniu 8 grudnia br odbył się po raz dziesiąty Przegląd Piosenki Dziecięcej , podczas którego przedszkolaki ukazały swoje wokalne talenty. Konkurs ten pomagała oceniać Justyna Motylewska – kierownik ds. art. RDK, która również z przedszkolakami mała do czynienia 13 grudnia br w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Niezapominajka” w Rypinie.  W rypińskim przedszkolu najmłodsi wykonawcy oprócz piosenek zimowych prezentowali się w repertuarze kolęd i pastorałek.

Czas jesienno -  zimowy obfituje w wiele konkursów. To bardzo dobra rzecz, że palcówki oświatowe organizują wydarzenia artystycznie, w których dzieci mogą skonfrontować swoje umiejętności wokalne, recytatorskie czy plastyczne. Każde takie działanie rozwija predyspozycje artystyczne danego dziecka, stwarza szanse ujawnienia wielu talentów, uczy występów publicznych i wiary w własne możliwości. Mamy nadzieję, że instruktorzy RDK swoją bezstronnością i profesjonalizmem pomagają podjąć ostateczne, często niełatwe decyzje podczas konkursów, które mają okazję oceniać.

konkurs Rogowo

konkurs Nadróż

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ